SHIPPING TO EU COUNTRIES & US 7,90€. SAME BUSINESS DAY SHIPPING!

Menu

« »
Cart

NEW arrivals

Innova Star Teebird

Sales price 18,90 €
Color
Weight
Choose a variant
  • Description
  • Reviews (3)

The TeeBird is one of our most accurate and reliable fairway drivers. It has a combination of straight flight, high glide and good speed that make it accurate and long flying both upwind and downwind. It is a popular choice for pros including 12-time World Champion and Hall-of-Famer Ken Climo. It is very versatile driver: excellent for pin-point accuracy, distance and sidearm.

Hendrik

Tuesday, 31 May 2022

Parima fairway ketas üldse! Kõige kindlam ketas, mida leiad turult, mis jääb maksimum distantsi ning keskmaa vahele. Aastatega hoiab teebird oma lennujoont ning ei muutu lahjaks lutsuks nagu mõni teine ketas.

Drawde

Thursday, 07 April 2022

Teebird on "workhorse" fairway ketas. Star plastik on käes väga mõnus ja sissemängimisel hoiam oma nö ideaalset lendu väga kaua. Valides erinevas kaalus ja sissemängituse astmes teebirde, saab kõik fairway visked tehtud.

Nipi Tiri

Sunday, 12 December 2021

You sent Nagu üldiselt uuena soetatud kettad, tahab kindlasti ka see ketas ühte korralikku sissemängimist, ehk algajatel ei tasuks sellisest tõsiasjast kindlasti ära ehmuda, ajapikku hakkab ketas aga tööle täpselt nii kuidas numbrid seda lubavad.

Follow Us

Who we are and what we do?


DiscSport

 

CUSTOMER SERVICE

  • Tel. +372 553 8065
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Open Monday-Friday 09-17

 

JOIN OUR NEWSLETTER

Want to have the latest news? Subscribe to our newsletter!

Log In or Register