Menu

Cart
€  € 

Innova Halo Star Wraith-Jennifer Allen 2021 Commemorative Edition

Sales price 29,90 €
Color
Weight
Choose a variant
  • Description
  • Reviews (3)

This Limited Edition Commemorative Halo Star Wraith is to honor Innova Team Captain Jennifer Allen's amazing victory at the 2021 Tim Selinski U.S. Masters Championship. Congratulations Jennifer!!

The Wraith is a long stable Distance Driver with speed, glide and accuracy. This Wraith can provide great distance for players of all skill levels. It is an excellent down wind driver that also performs predictably into the wind.

 

 

 

Nipi Tiri

Sunday, 12 December 2021

Nagu üldiselt uuena soetatud kettad, tahab kindlasti ka see ketas ühte korralikku sissemängimist, ehk algajatel ei tasuks sellisest tõsiasjast kindlasti ära ehmuda, ajapikku hakkab ketas aga tööle täpselt nii kuidas numbrid seda lubavad.

Discar

Sunday, 12 December 2021

Hea ketas kui mängida korralikult sisse ja ära harjuda iseärasustega. Alguses võib veidi võnkuda ja ei lähe sinna kuhu alati tahad, aga eks iga kettaga nii.

Avestaja

Sunday, 12 December 2021

Innova Destroyeri väike vend. Inimestele kellel Innova Destroyeri jaoks veel nii kiiret kätt pole, saavad visata Innova Wraithi millel on põhimõtteliselt sama lennujoon, kuid andestab vigu rohkem.

Follow Us

Who we are and what we do?


DiscSport

 

CUSTOMER SERVICE

  • Tel. +372 553 8065
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Open Monday-Friday 09-17

 

JOIN OUR NEWSLETTER

Want to have the latest news? Subscribe to our newsletter!

Log In or Register